O firmie

Przewóz płynnych ładunków – to priorytetowy kierunek działalności naszej firmy. Dysponujemy znacznym taborem cystern, co pozwala nam przewozić szeroki asortyment ciekłych ładunków: od produktów spożywczych łatwo psujących się do niebezpiecznych, w tym substancji chemicznych. Jesteśmy stałym aktywnym członkiem SMPD – Stowarzyszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych. Taki wysoki status wymaga nie tylko odpowiedzialności w przewozie ładunków ciekłych w autocysternach, ale i spełnienia szeregu surowych wymagań. Np., wszystkie pojazdy i kontenery do transportu cieczy mają polisy ubezpieczeniowe CMR międzynarodowego wzoru.

W celu zapewnienia wysokiej jakości transportu ładunków ciekłych używamy różnych rodzajów cystern: W celu zapewnienia wysokiej jakości transportu ładunków ciekłych używamy różnych rodzajów cystern dla różnych cieczy: Nasze autocysterny posiadają dodatkową zewnętrzną izolację, a niektóre są podzielone na sekcje, co pozwala na jednoczesny przewóz kilka rodzajów ładunków ciekłych. Eksploatowane przez naszą firmę autocysterny spełniają wysokie standardy ochrony środowiska i międzynarodowych przepisów w zakresie transportu.

W celu zachowania w niezmienionym stanie właściwości przewożonego towaru autocysterny przechodzą obowiązkowe czyszczenie i dezynfekcję przed każdym wysłaniem na trasę. Dzięki temu jesteśmy w stanie zapewnić klientowi bezpieczeństwo i sanitarne bezpieczeństwo przewożonej nalewanej produkcji.

Specyfika przewozu płynnych ładunków transportem samochodowym

Przewóz płynnych ładunków cysternami ma swoją szczególną specyfikę. Technicznie taki rodzaj transportu ładunków jest znacznie trudniejszy, niż przewóz sypkich lub monolitycznych ładunków. Transport płynów może odbywać się w oddzielnych pojemnikach, jak również w specjalnie wyposażonych autocysternach. Drugi wariant jest znacznie wygodniejszy, bardziej poręczny i efektywniejszy. Oto kilka argumentów dla takiego rozwiązania:

  • Wybrany przez nas sposób transportu pozwala zachować płynny towar w idealnym stanie. Przewóz osobnymi kontenerami lub w kanistrach stwarza wysokie ryzyko wystąpienia przecieków, co w przypadku niebezpiecznych i chemicznych ładunków może stanowić poważne zagrożenie dla życia kierowcy i środowiska naturalnego.
  • Wlewanie płynu do zbiornika odbywa się znacznie szybciej, niż załadunek poszczególnych kanistrów lub innego rodzaju tary. Dysponujemy bogatym wyborem cystern wyposażonych w sprężarki i pompy, co pozwala na szybkie pobieranie zarówno gęstych ja również bardzo płynnych cieczy. Podczas przewozu towarów szybko psujących się w warunkach ograniczeń czasowych jest to b. ważny argument.
  • Transport w autocysternach jest o wiele tańszy, niż transport w oddzielnych pojemnikach.

Mimo wielu zalet, proces organizacji takich przewozów nie można nazwać łatwym przedsięwzięciem. Surowe wymagania są stawiane odnośnie konstrukcji cystern, i stanu technicznego ciągników. Ważne jest, aby pamiętać, że autocysterny, używane do przewozu płynów, nie są uniwersalne. Nawet w idealnie oczyszczone i dezynfekowane pojemniki, w których wcześniej były przewożone ładunki chemiczne, nie można transportować płynów spożywczych. Dysponujemy bogatym wyborem cystern osobno do przewozu niebezpiecznych substancji chemicznych i osobno dla płynnych produktów spożywczych.

Nasze zalety

  • Posiadanie własnego taboru samochodowego i zorganizowanych ustalonych międzynarodowych więzi z rozmaitymi organizacjami i partnerami, pozwala nam kompleksowo wykonywać zadania w zakresie dostarczania w krótkich terminach towarów szybko psujących się.
  • Zainstalowane na samochodach czujniki i system nawigacji satelitarnej pozwalają śledzić lokalizację samochodu na trasie, a także kontrolować temperaturę wewnątrz zbiornika, poziom cieczy i inne ważne parametry techniczne.
  • Działamy na zasadzie «od drzwi do drzwi» i oferujemy pełny zakres usług transportowo-spedycyjnych.
  • Każdy klient może liczyć na indywidualne podejście i profesjonalizm naszego personelu.
  • Nasza firma to zgrany zespół, dobrze rozumiejący specyfikę i trudności powierzonych zadań transportowych. Zapewniamy na bieżąco pomoc w uzyskaniu zezwoleń na przewóz, opracowaniu i uzgodnieniu trasy, wyborze optymalnego sposobu przewozu.